Про неприємний запах з рота

 

Все, що Вам необхідно знати про неприємний запах з рота.

 

Цитата:

 

"Чому ж багато американців можуть похвалитися сліпуче білими чудовими зубами, але забувають про орган [мову], безпосередньо до них прилеглий, через що він покритий мільйонами мікроорганізмів, які призводять до утворення сильного неприємного запаху?"


( Гордон Крістенсен, доктор стоматологічної хірургії, доктор наук )

 

"Сьогодні ОСНОВНІ ПРИЧИНИ більшості випадків утворення неприємного запаху з рота досить добре відомі. Згідно з дослідженням, проведеним співзасновником Міжнародного товариства з вивчення проблем запаху з рота (ISBOR) Данієлем Ван Стеєнберге та його співробітниками з Львінського католицького університету, Бельгія, а також нашою групою в Тель - Авівському університеті, Ізраїль, на 85 - 90% причини неприємного запаху з рота слід шукати в ротовій порожнині, як і у випадку інших запахів, що утворюються у вологому середовищі тіла - наприклад, під пахвами або при потінні ніг, поганий запах з рота. це, перш за все, метаболізм мікроорганізмів.

 

(Доктор Мел Розенберг, публікація "Звідки береться неприємний запах з рота", журнал "Scientific American")

 

Причина неприємного запаху з рота:


Найбільш істотною причиною неприємного запаху з рота (галітозу) є накопичення на корені язика залишків їжі, відмерлих клітин, грибків і слизу, що стек з носоглотки. Бактерії, що живуть на корені язика, руйнують білок, що призводить до утворення летких сірчаних компонентів, які є переважною причиною проблем, пов'язаних з неприємним запахом з рота. Другою за поширеністю причиною є бактерії, що викликають гниття, які мешкають у міжзубних проміжках.

 

Недоліки інших засобів для усунення неприємного запаху з рота:


Якщо Ви користуєтеся одним із наступних способів підтримки свіжості дихання в рамках щоденного догляду за ротовою порожниною, Ви побачите кардинальне покращення результатів боротьби з неприємним запахом із рота:

 

 • Ополіскувачі для рота
  Незважаючи на те, що до складу ополіскувачів входить спирт, вони не можуть знищити бактерії, що викликають хронічний неприємний запах із рота. На думку експертів, щоб убити бактерії, що мешкають у ротовій порожнині, їх необхідно опустити в чистий спирт на більш тривалий інтервал часу, ніж це відбувається при полосканні ротової порожнини або горла. Крім того, спирт може навіть погіршити стан, оскільки він висушує язик, тим самим створюючи сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів. Такий стан називається ксеростомія (ксеростомія – медичний термін, що означає стан сухості у роті через недостатнє утворення слини); як правило, цей стан сприяє появі поганого запаху з рота.

 

 • Освіжаючі таблетки, освіжаючі пластини або ополіскувачі для рота
  Ці засоби освіжають ротову порожнину на якийсь час, але, власне, їх вплив на причини утворення неприємного запаху з рота ще більш швидкоплинний, ніж дія ополіскувачів. Такі засоби просто ненадовго приховують неприємний запах. Для порівняння, це те саме, якщо для усунення неприємного запаху тіла використовувати більше дезодоранту замість того, щоб прийняти душ.

 

 • Очищення мови
  Деякі фахівці з догляду за ротовою порожниною для усунення неприємного запаху з рота рекомендують очищення язика. Це ще раз підтверджує той факт, що основною причиною утворення запаху з рота є бактерії, що живуть на корені язика. Однак конструкція зубної щітки не дозволяє очистити язик належним чином. Очищення язика за допомогою зубної щітки як засіб боротьби з небажаним запахом призводить тільки до того, що мікроорганізми не знищуються, а просто розподіляються поверхнею язика, а частина їх потрапляє в організм при ковтанні. До того ж, використання зубної щітки для очищення язика викликає блювотний рефлекс через невідповідну товщину зубної щітки. Щетинки зубної щітки майже вчетверо довші, ніж висота нашого ергономічного скребка для язика, через що зубна щітка не може очистити коріння язика.

 

Статистка: "Тільки в Америці 75 мільйонів людей стикаються з проблемою поганого запаху з рота або галітозу"

 

Раніше не існувало таких ефективних засобів для боротьби з галітозом, які є сьогодні. Ринок насичений численними освіжаючими засобами короткочасної дії, і кожному відомі принаймні кілька з них. Серед продуктів, призначених для боротьби з небажаним запахом з рота, найбільшою популярністю користуються ополіскувачі, спреї-освіжувачі для ротової порожнини, таблетки, що освіжають, і освіжаючі пластини. Однак ці засоби, які зазвичай вибирають для усунення поганого запаху, приносять лише короткочасний ефект і лише ненадовго приховують справжню причину галітозу завдяки тому, що сильніший запах таких засобів якийсь час переважає запах у ротовій порожнині. Крім того, фахівці в галузі гігієни ротової порожнини вважають, що ополіскувачі для рота (найпопулярніші їх марки містять спирт) можуть лише погіршити проблему поганого запаху з рота.

 

Фахівцями з догляду за ротовою порожниною доведено, що здебільшого причини виникнення неприємного запаху з рота слід шукати безпосередньо в ротовій порожнині.

 

Результати недавніх досліджень підтверджують, що здебільшого причиною неприємного запаху з рота є утворення бактеріального нальоту, що викликає процеси гниття, а також харчові залишки на корені язика. Крім того, у багатьох пацієнтів галітозний стан ускладнюється хворобами ясен, тому дуже важливо, щоб точну причину виникнення запаху було встановлено фахівцем. Використання набору діагностики свіжості дихання VeriFresh допоможе виявити проблему неприємного запаху з рота.

 

Летючі сірчані компоненти, що є основою поганого запаху з рота, складаються із сірки, сірководню та метилмеркаптану – газів, що переважають у складі повітря, що видихається людиною. Сірководень – запах, який можна описати як запах тухлих яєць.

 

Як правило, лікування галітозу проводиться з використанням речовин, що містять діоксид хлору, цинк або сполуку діоксиду хлору та хімічно змінених форм оксихлориду. Молекули таких речовин змінюють склад летких сірчаних компонентів, перетворюючи їх на нешкідливі сполуки.

 

Очищення поверхні мови за допомогою спеціально розробленого ергономічного скребка для мови, який дозволяє видалити наліт на корені мови, є чудовим засобом боротьби з галітозом. Ця процедура не тільки позбавляє мікроорганізмів, які викликають утворення запаху, але й зменшує загальний вміст бактерій у ротовій порожнині, що також позитивно впливає на загальний стан ясенних тканин.

 

Використання скребка для язика є найкращим вирішенням проблеми небажаного запаху з рота, оскільки дозволяє усунути фактичне джерело проблеми. Скребок для язика – це відмінний натуральний та ефективний засіб для боротьби з галітозом, що забезпечує свіже дихання на тривалий термін та максимальний догляд за ротовою порожниною.

 

Наукові дослідження та джерела:

 

 • Американська Зубна Асоціація пояснює, що Ви повинні знати про неприємний запах з рота, і що просто очищення мови може зменшити значення неприємного запаху з рота на 70 відсотків: ADA_ Bad_Breath_Info.doc (рус.)
 • Британська Зубна Асоціація рекомендує очищати мову, щоб усунути неприємний запах з рота. Зверніться на їхній сайт або прочитайте наступний файл за додатковою інформацією: BDA_Bad_Breath_Info.doc (укр.)
 • Журнал Сучасної Зуболікарської практики пропонує всебічне дослідження зв'язку між бактеріями, що мешкають у порожнині рота та неприємним запахом з рота: JCDP_Bad_Breath_Info.doc (укр.)