Як працює відбілювання зубів

Що таке відбілювання зубів і як відбувається цей процес?
Зміна кольору та поява забарвлень зубів — результат впливу різних барвників і пігментів, які приєднуються до органічних речовин на поверхні зуба. Видалення таких забарвлень найчастіше здійснюється двома методами: фізичним видаленням і хімічним відбілюванням.
Фізичне видалення діє на поверхневі забарвлення (повсякденні забарвлення на поверхні зуба) за допомогою абразивного методу впливу. Хімічне відбілювання діє як на поверхневі, так і на глибокі забарвлення (які проникли в зубну емаль), тому це найпоширеніший і найефективніший метод для глибокого відбілювання зубів.
Як хімічне відбілювання видаляє забарвлення з зубів?
Відбілювання зубів хімічним методом окислює забарвлення і змінює структуру молекул, які відповідають за збереження кольору. Простіше кажучи, відбілювальні речовини проникають через емаль зубів і розщеплюють ці молекули на дрібніші та простіші сполуки. Що дрібніша молекула, то світліший її колір, і, відповідно, то білішими стають зуби.
Серед найпоширеніших відбілювальних речовин — перекис водню, перекис карбаміду та фталімідопероксикапронова кислота (скорочено PAP).


У чому різниця між перекисом і PAP?
Під час відбілювання зубів як за допомогою PAP, так і за допомогою перекису використовується окислювальний вплив для руйнування забарвлень і освітлення зубів.
Однак під час цього процесу перекис виділяє так звані вільні радикали. Вільні радикали легко впливають на органічні молекули для усунення забарвлення, але водночас можуть спричиняти небажані побічні реакції, такі як підвищення чутливості зубів, подразнення ясен і демінералізація емалі.
PAP впливає на забарвлення на зубах аналогічним чином, але без виділення вільних радикалів. Це означає, що молекули, відповідальні за забарвлення, розщеплюються безпечно, без жодного ризику виникнення чутливості та болю.
Чому PAP не стала більш поширеною?
Відбілювальні засоби на основі перекису водню, як і раніше, досить затребувані серед стоматологів, оскільки професійне застосування в стоматологічному кабінеті дає змогу значно знизити ризик побічних ефектів, пов'язаних з окисленням вільними радикалами. Проте, зі зростанням доступності та популярності засобів для домашнього застосування з вмістом перекису, безпека цих процедур стає сумнівною.
PAP поки що не набула значного поширення серед стоматологів через нещодавню появу на ринку, а також через складнощі в стабілізації сполуки. PAP найбільш ефективна за нейтрального рівня pH. Через це склад втрачає свою ефективність у процесі зберігання.


Що робить формулу PAP+ особливою?
Ми витратили роки на вдосконалення оптимального складу, який максимально розкриває переваги PAP і при цьому зберігає її стабільність. У результаті ми створили формулу PAP+, яка ефективно відбілює зуби без будь-яких небажаних побічних ефектів. До формули PAP+, залежно від продукту, додатково включено й інші корисні для емалі та здоров'я порожнини рота інгредієнти, такі як гідроксиапатит, ксиліт тощо.